Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

FAQ

Pytania i Odpowiedzi (FAQ)

 

 

 

Poniżej przedstawiamy listę najczęściej zadawanych pytań dotyczących uczestnictwa w Rajdach Katyńskich. Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami lub do skorzystania z porad uczestników na forum rajdowym: http://rajdkatynski.net/forum/

 

1.    Co trzeba zrobić, aby zapisać się na Rajd?

Warunkiem zapisania się na Rajd Katyński jest przesłanie na adres Stowarzyszenia następujących dokumentów:
- Deklaracja uczestnika
- Wypełnione wnioski wizowe – zgodnie z podanym wzorem
- Paszport, ważny co najmniej 180 dni, licząc od daty zakończenia terminu ważności wizy na wjazd do Rosji.
- Aktualne zdjęcia, liczba zdjęć uwarunkowana jest liczbą wniosków wizowych, do których będą dołączone. Ważne, aby było to zdjęcie aktualne (z ostatnich 3 miesięcy).
- Dowód uiszczenia „wpisowego” (składka na wspólne wydatki Uczestników Rajdu), na konto Stowarzyszenia
Wszystkie powyższe dokumenty muszą być dostarczone w terminie podanym przez Organizatora. Brak któregokolwiek z dokumentów jest jednoznaczny z odrzuceniem zgłoszenia. Szczegółowe informacje dotyczące terminu rozpoczęcia zbierania zgłoszeń podawane są na stronie www.

 

2.    Skąd wziąć formularze do wypełnienia?

Wszystkie potrzebne dokumenty zamieszczane są na stronie www.rajdkatynski.net (on-line), można je także pobrać osobiście w siedzibie Organizatora Rajdu. Aby otrzymywać bieżące informacje dotyczące zapisów i samego Rajdu należy skontaktować się z władzami Stowarzyszenia i poprosić o wpisanie na listę mailingową. Wszelkie opcje kontaktu podane są na stronie www.rajdkatynski.com

3.    Ile kosztuje uczestnictwo w Rajdzie Katyńskim?

Koszt uczestnictwa w Rajdzie Katyńskim, to jak w każdej podróży koszt wiz, benzyny, noclegów, wyżywienia, opłat drogowych, ubezpieczenia, przewodnika, itp. W celu usprawnienia przebiegu rajdu, część z tych wydatków musi być pokrywana ze wspólnej kasy. Nie trudno sobie wyobrazić zamieszanie gdybyśmy płacili indywidualnie za nocleg, kiełbasę przy ognisku, czy indywidualnie załatwiali wizy. Dlatego każdy uczestnik Rajdu Katyńskiego, włącznie z komandorem i wszystkimi funkcyjnymi, musi wnieść opłatę na wydatki wspólne. Od tej opłaty zwolnieni są tylko kierowcy furgonów. W tej opłacie powinny się zmieścić wizy, noclegi, kolacja przy ognisku – czasem śniadanie, ubezpieczenie, paliwo do furgonów itp.
Otrzymujemy jeszcze dotacje z Ministerstwa Obrony Narodowej na promocję Rajdu. Są to sumy od 11 - 40 tys. złotych. Przeznaczamy je na plakat, foldery, znaczki, chorągiewki, koszulki itp. Druga dotacja z UDSKIOR jest przeznaczona na wieńce, znicze i pochodnie.
Twój indywidualny koszt po zapłaceniu przedpłaty to benzyna i dodatkowe wyżywienie - musisz je zatem sam policzyć.

4.    W jakim zakresie Organizator zapewnia ubezpieczenie podczas Rajdu?

Każdy Uczestnik Rajdu Katyńskiego jest ubezpieczony w PZU od nieszczęśliwych wypadków - ubezpieczenie to pokrywa pierwszą pomoc i transport do Polski. Dodatkowe ubezpieczenie motocykli lub mienia jest kwestią indywidualną Uczestników.

5.    Czy na Rajd można pojechać pojazdem innym niż motocykl?

Zgodnie z nazwą jest to MOTOCYKLOWY Rajd Katyński. Zdarzyło się, że w Rajdach brało udział kilka skuterów, ale były to maszyny o dużej pojemności silnika – powyżej 400 cm. Innymi pojazdami, które biorą udział w Rajdzie są busy/furgony, wiozące kuchnię polową i dary dla Rodaków. Jeśli jesteś kierowcą busa i chciałbyś wziąć udział w Rajdzie, skontakuj się z Organizatorem Rajdu - Twoja pomoc może być nam potrzebna. 

 

6.    Jak wygląda sprawa z podziałem na grupy? Jakie są kryteria podziału? Czy jeśli chcielibyśmy jechać całą ekipą zostaniemy podzieleni na grupy?

Przy podziale na grupy brane są pod uwagę przede wszystkim: preferowana prędkość przelotowa i zasięg motocykla na jednym tankowaniu (te informacje musisz podać w formularzu zgłoszeniowym). W skład grupy wchodzi zazwyczaj ok. 10 motocykli. Jeżeli chcielibyście jechać razem należy zgłosić ten fakt Komandorowi Rajdu (można zrobić adnotację przy formularzu zgłoszeniowym).

Grupowi otrzymują wcześniej listę swoich podopiecznych z telefonami i innymi potrzebnymi danymi, więc lepiej od razu znaleźć się w jednej grupie niż się przenosić, zaoszczędzi to bałaganu. Podczas rajdu istnieje możliwość przeniesienia się do innej grupy (oczywiście po wcześniejszym poinformowaniu grupowych).

7.    Z jaką prędkością średnio jeździ się podczas Rajdu Katyńskiego?

Rajd Katyński nie jest wyścigiem! Każda z grup porusza się z prędkością odpowiadającą każdemu z jej członków. Są grupy wolniejsze i szybsze. Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo. Jeżeli stwierdzisz, że grupa, w której się znalazłeś jedzie za szybko lub za wolno, możesz przenieść się do innej, w porozumieniu z grupowymi.

8.    Czy cały ekwipunek wiezie się na motocyklu czy część rzeczy przewożonych jest przez samochody techniczne?

W rajdzie nie biorą udziału samochody „techniczne”. Cały ekwipunek uczestnicy wiozą ze sobą. Z biegiem czasu, kiedy w furgonach będzie ubywać darów, można jakieś drobiazgi przekazać pod opiekę kierowców, ale praktyka pokazała, że w wielu przypadkach dla uczestnika było to większym utrudnieniem niż pomocą - busy często nie jadą tą samą trasą, co motocykle (np. ze względu na to, że mają po drodze dary do przekazania w różnych miejscach).

9.    Jaka waluta jest najczęściej używana na trasie Rajdu?

Każdego roku trasa Rajdu jest inna, dotyczy to zatem krajów, przez które przejeżdżamy. Najczęściej odwiedzanymi są: Litwa (waluta narodowa – lity LTL), Ukraina (waluta narodowa – hrywna UAH), Białoruś (waluta narodowa – rubel białoruski BYR), Rosja (waluta narodowa –rubel rosyjski RUB), a także Łotwa (waluta narodowa – łata LVL) i Estonia (waluta narodowa – korona estońska EEK).

W kwestii uznawanych walut sprawa wygląda następująco:
- na Litwie – lity i euro (ale nie wszędzie)
- na Białorusi – dolary (nowsze), euro i ruble białoruskie
- w Rosji – czasem można zapłacić dolarami, ale zdecydowanie najlepsze są ruble
W pozostałych wymienionych powyżej krajach (Ukraina, Estonia i Łotwa) przy płaceniu uznawane są jedynie waluty narodowe. 

W sporadycznych przypadkach jest możliwość zapłacenia kartami (np. Ukraina, Estonia, Łotwa i Litwa). W sklepach to praktycznie niemożliwe, jedynie na niektórych, markowych stacjach benzynowych (a tych jest niewiele). Zatem lepiej mieć przy sobie gotówkę. Przy każdej granicy są kantory, nie ma więc problemu z wymianą (dolarów, euro lub walut kraju, z którego wyjeżdżamy).

- Miałem na każdy kraj walutę zakupioną już w Polsce, nadwyżki wymieniałem na bieżąco przy granicach. Podobno bardziej opłacało się wymieniać dolary na waluty już za granicą - lepszy kurs - ale nie praktykowałem więc nie wiem na 100%. – Michał Korczyk, uczestnik VIII Rajdu Katyńskiego.

10.    Ile należy wziąć ze sobą pieniędzy. Mam na myśli ile poszczególnej waluty – orientacyjnie?

Każdy indywidualnie powinien przeliczyć ile potrzebuje gotówki. Trasa Rajdu będzie podana w km, orientacyjnie. Biorąc pod uwagę spalanie motocykla na 100km wyliczymy szacunkowy koszt paliwa. Aktualne ceny paliw w krajach, przez które pojedziemy, można bez problemu znaleźć w Internecie. Do wyliczonej kwoty warto dodać jeszcze 10% na wszelki wypadek. Dodatkowe koszty zależą już od potrzeb Uczestników.
Trzeba mieć także pieniądze na opłaty graniczne przy wjeździe do Rosji - nie pamiętam dokładnie ile, ale były na tyle niewysokie, że mój budżet, mimo, że o nich nie wiedziałem wcześniej, mocno tego nie odczuł.

- Zakupy - w założeniu miałem równowartość 50 zł na dzień i sporo mi zostało. Waluta - są dwie szkoły, jedni zabierają tylko dolary i euro, wymieniając je na bieżąco po drodze, inni zabierają konkretne waluty na poszczególne państwa. Na Białorusi można płacić w zasadzie każdą walutą świata, w innych krajach, i nie we wszystkich przypadkach, oprócz walut rodzimych honorowane są wyłącznie dolary amerykańskie. Ja wybrałem to drugą opcję (ze zwykłego wygodnictwa), ale miałem zachomikowane 100 USD na jakąś "czarną" sytuację – Michał Korczyk, uczestnik VIII Rajdu Katyńskiego.

11.     Jak wygląda sprawa z CB? Czy trzeba koniecznie je mieć?

Absolutnie konieczności nie ma. Jest to tylko i wyłącznie gadżet, który ma tyle samo zwolenników, co przeciwników.

- Po co CB? Jak się jedzie kilkanaście dni z rzędu, po kilka ładnych godzin dziennie to przyjemnie jest sobie pogawędzić albo nawet posłuchać czyjejś pogawędki. Zdarzało się nawet, że zawiązywała się rozmowa z kierowcami polskich TIR-ów, których spotykaliśmy dosyć często – Michał Korczyk, uczestnik VIII Rajdu Katyńskiego.

Dla chcących zainstalować to urządzenie, kilka sugestii:
- Najpopularniejszym radiem na motocykl jest ALAN 42, do niego zestaw PTT (Pusch To Talk) BHS-300 oraz zestaw słuchawkowo mikrofonowy OHS-500 (do kasków szczękowych i otwartych) lub CHS-300 (do kasków integralnych). Wbrew powszechnej opinii antena SIRIO CARAVAN nie sprawdza się najlepiej. Dobrze spisują się anteny helikalne, lub zwykłe montażowe, ważne aby dostarczyć do anteny masę, choćby kabelkiem połączonym np. z ramą motocykla.
- Powyższa opcja to połączenia przewodowe, można również zastosować połączenie z kaskiem przez bluetooth, adapterem BPA-100 lub innym. Pamiętajmy jednak, że większość nocy spędzamy na dziko, więc jeżeli nie masz na motocyklu gniazdek 12V i ładowarek samochodowych do tych urządzeń, może być problem z ich naładowaniem.

12.     Czy na rajdzie przydaje się GPS? Czy warto się w niego zaopatrzyć, czy lepiej nie brać?

- GPS się świetnie sprawdzał w moim przypadku. Miałem prostego Garmina i raz nawet niemalże uratował mi życie jak za granicą ukraińską błądziliśmy wokół głównej drogi. Oczywiście nie należy w pełni ufać elektronice, ale używając jej z głową można uniknąć wielu trudnych sytuacji – Marek Nowak, uczestnik Rajdów Katyńskich.

Jeśli chodzi o GPS często podczas rajdów okazuje się, że – jak to zwykle bywa – najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o konkretnych lokalizacjach jest mapa kupiona na stacji benzynowej w danym kraju. Wielu uczestników rajdu nie posiada GPS, natomiast po przekroczeniu granicy danego kraju kupuje na stacji mapę i bez większych problemów dociera do określonego miejsca.

13.     Mam … (model motocykla) … Czy poradzi sobie na Rajdzie?

Przez wiele Rajdów przewinęły się chyba wszystkie rodzaje i klasy motocykli, od chopperów o pojemności 250 ccm do ciężkich enduro i motocykli typu GoldWing. Trasa Rajdu jest tak planowana, aby motocykl każdego typu mógł ją pokonać. Oczywiście zdarzają się niespodzianki typu objazd drogą szutrową lub polną, ale w takich wypadkach barierą są nie tyle możliwości maszyny, co kierowcy.

<< WPŁATY : 20 zł - Anonimowy Darczyńca (15-02-2013) / 80 zł - Krzysztof Katczuk (15-02-2013) / 200 zł - Anonimowy Darczyńca "na rzecz Wileńskiego Hufca Maryi" (08-03-2013) / 1,19 zł - "Motorizer" "symboliczna złotówka" (11-03-2013) / 200 zł - Grażyna i Tadeusz Wiśnik, Warszawa "dar dla dzieci z kresów" (04-04-2013) / 37,08 zł - Anonimowy Darczyńca (05-04-2013) / 100 zł - Falarz Edward, Kraków (05-04-2013) / Janina Odzierej Kneptuna, Legnica (05-04-2013) / 150 zł - Piotr Ostrowski, Gdańsk (05-04-2013) / 100 zł - Małgorzta Mańka, Poznań (08-04-2013) / 40 zł - Janina Zborowska, Legnica (10-04-2013) / 1000 zł - "zebranych podczas uroczystości poświęcenia tablic "Golgoty Wschodiu i Smoleńskiej" w Płocku, w dniu 14 kwietnia 2013 r. / 100 zł - Kazimierz Kaja, Mszana Dolna (15-04-2013) / 400 zł - Frank Stępień, Benfleet (15-04-2013) / 250 zł - Alina Bachowska, Kraków (16-04-2013) / 100 zł - Daniel Cetlicer, Starachowice (18-04-2013) / 120 zł - Bogumił Kubiak, Wrocław (18-04-2013) / 700 zł - Stowarzyszenie Więzionych Internowanych, Częstochowa (26-04-2013) / 500 zł - Krzysztof Bazydło "darowiznę proszę przekazać na zakup różańców", Włocławek (29-04-2013) / 1,14 zł – Pan Rafał Grunt, Warszawa (2.05.2013) / 780,00 zł – Pani Jadwiga Bednarska Wielkopolska, Związek Więźniów Politycznych Okresu Komunistycznego w Lublinie (8.05.2013)/ 100,00 zł – Pani Teresa Kicińska Kurdziel, Sosnowiec (14.05.2013) / 100,00 zł – Pani Maria Oleksiejuk, Warszawa (16.05.2013)/ 300,00 zł – Pan Jan Olszewski, Elbląg (21.05.2013) / 200,00 zł – Pani Stanisława Alicja Komorowska wraz z mężem, Biała Rawska (29.05.2013) / 1.500,00 zł – Pani Zuzanna Maria Burchard, Warszawa (29.05.2013) / 1.000,00 zł – Pani Teresa Stanisława Kołek, Wrocław (31.05.2013) / 150,00 zł - Pan Witold Biernacki z Olsztyna (24-06-2013) / 100,00 zł - Pani Izabela Przybylska ze Słomnik (17-07-2013) / 30,00 zł – Pan Andrzej Kacperski z Pruszkowa. Na cele statutowe.(05-08-2013) / 100,00 zł – Pan Zbigniew Wołoszyn z Gorzowa Wielkopolskiego. Dar serca na Motocyklowy Rajd Katyński (11.08.2013) / 1500,00 zł Pan Julian Wyszomirski z Warszawy. Darowizna dla Polaków na Kresach Rzeczypospolitej. (13-08-2013) / 50,00 zł Państwo Maria i Jerzy Malinowscy z Komorowa. Darowizna na cele statutowe (13-08-2013) / 200,00 zł – Pani Zofia Maria Janik z Warszawy. Dar. (13.08.2013) / 200,00 euro – Pani Halina Aston z Niemiec. Dar dla Polaków na Kresach. (15.08.2013) / 50,00 zł Anonimowy darczyńca (15-08-2013) / 50,00 zł – Pan Andrzej Kozłowski z Karczyna Wieś (12.08.2013) / 100,00 zł – Pani Wanda Maria Adamczuk z Lublina. Dar na cele statutowe. (13.08.2103) / 100,00 zł – Pani Otylia Latała z Łowicza (14.08.2013) / 100,00 zł – Pani Maria Pernach z Warszawy (22.08.2013) / 150,00 zł – Pani Małgorzata Mrozińska z Radomia. Dar dla Rodaków na Kresach (22.08.2013) / 300,00 zł – Pani Anna Gołębiewska z Warszawy. Darowizna na cele statutowe Stowarzyszenia (30.08.2013) / 100,00 zł. – Nieznany Darczyńca, suma przekazana pod Kościołem Św. Aleksandra, na Placu 3- Krzyży, - dla Polaków na Kresach. (11.07.2013) / 30,00 zł. – Pan Andrzej Kacperski z Pruszkowa – wpłata na cele statutowe. (05.08.2013) / 100,00 zł. – Pan Zbigniew Wołoszyn z Gorzowa Wielkopolskiego – dar serca na Motocyklowy Rajd Katyński (11.08.2013) / 200,00 zł. – Pani Maria Zofia Janik-Czachor z Warszawy – Dar (13.08.2013) / 50,00 zł. – Państwo Maria i Jerzy Malinowscy z Komorowa – darowizna na cele statutowe. (13.08.2013) / 1.500,00 zł. Pan Julian Wyszomirski z Warszawy – darowizna. (13.08.2013) / 50,00 zł. – Nieznany Darczyńca – dla Polaków na Kresach. (19.08.2013) / 1.000,00 zł. – Pan Bogdan Czerwiński ZPUH STOL-DOM – Dar dla polskich dzieci na Kresach. (19.08.2013) / 200,00 zł. Pan Sławomir Janus z Pierzchnicy – Dar dla polskich dzieci na Kresach (19.08.2013) / 2.560,08 zł. – Pani Jolanta Chełmińska wraz z pracownikami Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego i Administracji Zespolonej – na podarunki dla dzieci w czasie Rajdu. (19.08.2013) / 160,00 zł. – Pan Henryk Kowalczyk z Ostrowia Mazowieckiego – Dar dla Polaków na Kresach. (20.08.2013) / 500,00 zł. – Pan Czesław Straczyński z Gidle – GRATULACJE (20.08.2013) / 100,00 zł. – Pani Danuta Somczyńska-Stępka z Warszawy – na dary rajdowe (20.08.2013) / 100,00 zł. – Pan Grzegorz Kowalski z Sulejówka – darowizna na Rajd Katyński (21.08.2013) / 40,00 zł. – Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi – wpłata na Rajd Katyński (21.08.2013) / 1.000,00 zł. – Pani Elżbieta Knyziak z Warszawy – dar dla polskich dzieci na Kresach. (22.08.2013) / 100,00 zł. – Państwo Lucyna i Tadeusz Szula z Okuniewa – darowizna. (22.08.2013) / 70,00 zł. – Pani Anna Walendzik z Warszawy – na cele statutowe Rajdu Katyńskiego (26.08.2013) / 250,00 zł. – Pani Janina z Placu Zamkowego – dla Polaków na Kresach (26.08.2013) / 50,00 zł. – Pani Helena i Józef Przybylscy ze Słomnik – darowizna (3.09.2013) / 50,00 zł. – Pani Jadwiga Rudz z Warszawy – dla dzieci na Kresach (16.09.2013) / 100,00 zł. – Wiesław Michał Bojarski z Lublina – darowizna (27.09.2013) / 30,00 zł. – Pani Łucja Janina Wojtczak z Góry – dar (27.09.2013) / 100,00 zł. – Pani Maria Wróbel z Gdyni – na organizacyjne cele rajdów (30.09.2013) / 50,00 zł. – Pan Mieczysław Józef Czajkowski z Gdańska – darowizna (1.10.2013) / 200,00 zł. – Pani Stanisława Pikula z Modliborzyc – wpłata. (9.10.2013) / 30,00 zł. – Pan Zbigniew Grabowski z Bojano – dar dla Polaków na Wschodzie. (10.10.2013) / 1.000,00 zł. Pani Danuta Somczyńska-Stępka z Warszawy – na odbudową kościoła w Okopach Świętej Trójcy. (15.10.2013) / 300,00 zł. – Pan Leszek Patejuk Przedsiębiorstwo Usług Geodezyjnych GEOPLAN z Wołomina – dary dla Polaków na Kresach. (21.10.2013) / 30,00 zł. – Pani Lidia Wolf z Sadowa – Darowizna. (28.10.2013) / 30,00 zł. – Pan Zbigniew Grabowski z Bojano – dar dla Polaków na Wschodzie. (12.11.2013) / 50,00 zł. – Pan Mieczysław Mleczko z Bielan Wrocławskich – darowizna na cele statutowe. (14.11.2013) / 500,00 zł. – Pan Czesław Strączyński z Częstochowy – wpłata na Rajd Katyński. (20.11.2013) / 20,00 zł. – Nieznany ofiarodawca na pogrzebie Pani Marianny Popiełuszko – na światełko na kresowych grobach. (25.11.2013) / 30,00 zł. – Pan Zbigniew Grabowski z Bojano – na dary dla Polaków na Wschodzie. (10.12.2013)<<DARY RZECZOWE : Książki dla Polskich dzieci na Kresach - Gimnazjum "Ofiar Katynia" w Lisiej Górze. /Książki-polska literatura klasyczna,polska literatura dla dzieci,książki-historia Polski,przybory szkolne - Uczniowie Szkoła Podstawowa w Bogdance powiat brzeziński,województwo łódzkie/ Artykuły i przybory szkolne o wartości 2.000,00 zł (06.07.12) - NIEZALEŻNY SAMORZĄDNY ZWIĄZEK ZAWODOWY, Region Śląsko-Dąbrowski, ZARZĄD REGIONU. / Książki, zabawki, przybory szkolne, zebrane w szkołach: -Gimnazjum Nr 42 z Oddziałami Dwujęzycznymi przy ul. Twardej Warszawa -Szkoła Podstawowa Nr 293 im. Jana Kochanowskiego w Warszawie-XXII LO im. Jose Marti w Warszawie. / Książki o tematyce historycznej, patriotycznej, płyty CD - Pani Wanda Schultz, Pruszków. / Materiały szkolne o wartości 1000,00 zł - Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Wołomin, ul. Graniczna 1, Prezes Zarządu, Paweł Solis. / Materiały szkolne o wartości 1228,00 zł - Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o., Al. Armii Krajowej 34, Wołomin, Prezes - Ireneusz Maślany. / 100 szt. książek „Historia Polski” o wartości ok. 2000,00 zł - Poszukiwania Nafty i Gazu Jasło Sp. z o.o. Oddział NAFTGAZ w Wołominie, ul. Łukasiewicza 11, Prezes Jerzy Nalepa. / Środki spożywcze o wartości ok. 500,00 zł - TRANZBET Piotr Piotrowski, ul. Mińska 40, Wołomin. / Słodycze (ok. 62 kg) – Tago Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego Tadeusz Gołębiewski, Ciemne, ul. Wołomińska 125, Radzymin. / Środki czystości o wartości ok. 1500,00 zł - DJCHEM CHEMICALS POLAND S.A., ul. Łukasiewicza 11a, Wołomin, Prezes Bogdan Władysław Domagała. / 50 plecaków o wartości 1500,00 zł – BJM Sp. z o.o., Wiceprezes Iwona Dorota Klimek i Barbara Stefania Myszk, ul. Wileńska 51 bud. A lok. nr 1, Wołomin. / Słodycze (ok. 90 kg) - Józef Tokarski, ul. Wileńska 43, Wołomin. / Buty i materiały szkolne o wartości ok. 550,00 zł - Zakład Energetyki Cieplnej w Wołomini, Sp. z o.o. , ul. Szosa Jadowska 49, Wołomin Prezes Zarządu Edward Olszowy. / 35 plecaków szkolnych o wartości 1035,00 zł - Przedsiębiorstwo Usługowe "UNIWERS" Zdzisław Kuniczuk, ul. Krasickiego 19, Ustka. / Materiały szkolne o wartości 986,00 zł - Andrzej Saulewicz HYDRO-INSTAL, ul. Żytnia 6 Wołomin. / Materiały szkolne o wartości 986,00 zł – Włodzimierz Królik "KROL" Zakład Robót Drogowych i Inżynieryjno Instalacyjnych, ul. Łukasiewicza 9G, Wołomin.  / Albumy „Perła wschodu” o wartości 600,00 zł oraz Słodycze ok. 62 kg - P.H.U. Jan Zientara S.C.  J.D.A.A. Zientara, ul.Szosa Jadowska 53, Wołomin. / Albumy i książki o wartości ok. 300,00 zł – Pani Maria Krukowska, ul. Mariańska, Wołomin. / 3 paczki książek – Ks. Sylwester Sienkiewicz, Parafia Matki Bożej Częstochowskiej, ul. Kościelna 56, Wołomin. / Albumy o wartości 300,00 zł - Edward Olszowy, Wołomin. / 10 plecaków szkolnych o wartości 300,00 zł - Konrad Rytel wice starosta wołomiński, ul. Prądzyńskiego 3, Wołomin. / 7 plecaków o wartości 203,00 zł - Krzysztof Kuc, ul. Chrobrego, Wołomin. / 2 kartony słodyczy - Cadbury WEDEL, ul. Zamoyskiego 28/30, Warszawa. / Albumy i materiały szkolne - Urząd Miasta Kobyłka, Pan Burmistrz Robert Roguski, ul. Wołomińska 1, Kobyłka. / Słodycze (ok. 70 kg) - PPHU Bomilla Sp. z.o.o Włocławek, ul. Wyszyńskiego 11/13, Włocławek. / Produkty spożywcze (chleby, maca, poduszeczki, etc.) 700 opakowań - Chaber S.A., Al. Prymasa Tysiąclecia 83, Warszawa. / Przybory szkolne, plecaki (1 paleta) - Zdzisław Struzik, Parafia Dobrego Pasterza Warszawa Wola ul Szczecińskiego 5. / Przybory szkolne, pamiętniki, zeszyty, zabawki, bryloczki, książki (3 kartony) – The Walt Disney Company (Polska) Sp. z o.o. Al. Armii Ludowej 26, Warszawa. / Książki, zabawki szkolne, przybory – Indywidualni, anonimowi darczyńcy. / Elementarze do nauki j. polskiego 40 egz. o wartości ok. 2000,00 zł - Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie ul Hlonda 1, Warszawa. / Materiały promocyjne (notatniki, mapy, etc.) - Mirosław Treter, Urząd Miejski w Suwałkach, ul. Mickiewicza 1, Suwałki. >>Za wszelką pomoc bardzo serdecznie dziękujemy!<<